Filmoteka

Zapraszamy do naszej biblioteki na filmowa ucztę. W naszych zbiorach mamy ok.  1000 tytułów dokumentów filmowych (w tym 777  na DVD). Ciekawą propozycją jest SERIA filmów FILMOTEKI SZKOLNEJ…

    . 

FILMOTEKA SZKOLNA to zestaw 26 lekcji tematycznych na płytach DVD. Na każdą z lekcji składa się film fabularny oraz film dokumentalny lub animowany, nagranie z komentarzem filmoznawczym prof. Tadeusza Lubelskiego oraz etiuda zrealizowana przez studentów PWSTviT w Łodzi, która jest indywidualną impresją jej twórców i zachętą do obejrzenia filmów.Razem na 26 płytach umieszczono 55 filmów – wybitnych i znaczących dzieł polskiego kina – od „Popiołu i diamentu” Andrzeja Wajdy, przez „Eroikę” Andrzeja Munka czy „Rejs” Marka Piwowskiego, po „Dług” Krzysztofa Krauzego i „Zmruż oczy” Andrzeja Jakimowskiego.
FILMOTEKA SZKOLNA ma otwartą formułę, dzięki temu umożliwia prowadzenie zajęć w zróżnicowany sposób, zarówno w systemie lekcyjnym, jak i pozalekcyjnym (koła zainteresowań, szkolne dyskusyjne kluby filmowe). Mogą z niej korzystać nauczyciele wielu przedmiotów – języka polskiego, wiedzy o sztuce, historii czy wychowania obywatelskiego.

więcej: http://www.filmotekaszkolna.pl/

Skip to content