Unia literacka/Literatura w czasach zarazy

Unia Literacka zaprasza na WYDARZENIE UL z książkami . Pierwsze spotkanie to UL z książkami/Zygmunt Miłoszewski  16 marca 18:00-18:45

Zygmunt Miłoszewski:

„Czytam początek (albo prawie początek, zastanawiam się) nowej powieści „Dzieci natury” albo „Kwestia ceny”, to dalszy ciąg losów bohaterów „Bezcennego”, tym razem nie o sztuce, tylko o nauce, a stawką jest nie przeszłość, tylko przyszłość. Akcja, pościgi, głupie dowcipy, długaśne przemyślenia o Polsce, zapraszam.

Impreza w ramach akcji „Ul z książkami” by Unia Literacka.

W szczytnym celu, zbieramy na pisarki i pisarzy, którym epidemia zabrała spotkanie w bibliotekach i tym samym kasę na rachunki. Zrzutka tutaj: https://zrzutka.pl/7y7brm

UL z książkami – harmonogram spotkań

„Nieoczekiwanie organizujemy online niepowtarzalny festiwal literacki. Bądźcie z nami codziennie o 18! Oczywiście wszystkie nagrania lądują na Unia Literacka.

wtorek – Magda Grzebałkowska

Środa – Jacek Dehnel
facebook.com/jacek.dehnel
Jak epidemia – to koniecznie w Polsce. Czytam fragmenty „Ale z naszymi umarłymi”, powieści o tajemniczym wirusie narodowej zombifikacji.

Czwartek – Urszula Zajączkowska
facebook.com/ula.zajaczkowska.9
Zapraszam do siebie do ogrodu w Wołominie. Rozpalę Wam ogień. Przy nim poczytam „Patyki, badyle” i wiersze, także całkiem nowe. Usiądźcie ze mną – wpadajcie!

Piątek – Michał Rusinek
facebook.com/mmrusinek
W czasie siedzenia w domu najlepiej jest poczytać „Wierszyki domowe”. Znajdziecie w nich niezwykłe historie zwykłych przedmiotów i pomysły na zabawę tym wszystkim, co składa się na dom. Albo po prostu mieszkanie. No, może nie wszystkim. Poza tym poczytamy „Wierszyki rodzinne”, bo w domu siedzimy teraz ze swoimi rodzinami. A wiecie, że mamy kilku wspólnych przodków? Jakich? Dowiecie się w piątek. Zapraszam!

i kolejne spotkania np. 24.03 spotkanie z Sylwią Chutnik

Opublikowany przez Sylwię Chutnik Wtorek, 24 marca 2020

i kolejne spotkanie w plania, korzystajcie 🙂

 

W przygotowaniu podobne wydarzenie:
Literatura w czasach zarazy

Skip to content