Międzynarodowy Festiwal Sztuki Opowiadania 2020 online 19-22.11.2020

19-22 listopada 

4 dni / 18 artystów
12 spektakli / 3 wydarzenia towarzyszące
Najlepsi opowiadacze z całego świata

źróło:https://festiwalopowiadania.pl/

A wśród „opowiadaczy” m.in. nasz absolwent Grzegorz Uzdański: WYDARZENIE na FBKrólowa Jadwiga nurkuje albo zmyślone historie znanych osób (20 listopada godz. 19:00)

„Grzegorz Uzdański (ur.1979) jest autorem powieści ,,Wakacje” (nominacja do Nagrody Conrada) i ,,Zaraz będzie po wszystkim” oraz strony ,,Nowe wiersze sławnych poetów”. Pracował w Zespole Literackim przy Studiu Munka, a także jako nauczyciel filozofii (obronił doktorat z Heideggera), etyki i wychowawca w Społecznym Gimnazjum nr 20 ,,Raszyńska”. Zajmuje się improwizacją komediową – gra w stałym składzie Resortu Komedii, a także grupach Dobrze, Cinema Disco, The Musicals i innych. Śpiewa w zespole Ryby. Stały współpracownik kwartalnika ,,Przekrój”, publikował też w ,,Dwutygodniku” i ,,Gazecie Wyborczej”. Jego tekst ukazał się w zbiorze ,,Nadzieja” (Wydawnictwo Agora, 2020).
Będzie improwizował opowieści o podanych przez publiczność znanych postaciach historycznych. Będą to opowieści całkowicie zmyślone, a jeśli pojawią się w nich elementy prawdziwe, to przypadkowo (…)

 

Skip to content