Nowe rekomendacje BN a MY

Od 28 listopada (do 03.01.2021)

(…) BN rekomenduje bibliotekom prowadzenie udostępniania zbiorów przede wszystkim poprzez wypożyczanie do domu, zaś w czytelniach tam, gdzie jest to możliwe i uzasadnione.
Zarówno wypożyczalnie, jak i czytelnie muszę spełniać warunek przebywania jednocześnie nie więcej niż 1 osoby na 15 m2 powierzchni pomieszczenia, z wyłączeniem bibliotekarzy(…). źródło:https://bn.org.pl/aktualnosci/

Przypominamy!

W sprawie wypożyczeń (m. in. zamawianie konkretnych tytułów) prosimy kontaktować się przez Librusa (kontakt: Anna Gierlak, Grażyna Gruza) lub mailowo (biblio27@wp.pl).

Wy pytacie, my weryfikujemy co mamy na stanie i po przygotowaniu otrzymacie informację (Librus, mail) o terminie w którym możecie je odebrać (oczywiście po uzgodnieniu terminu z Wami/Waszymi Rodzicami). 
W uzasadnionych, szczególnych sytuacjach można będzie popracować w czytelni, skorzystać z komputerów i drukarek (max 4 osoby w sali) w umówionym wcześniej terminie. Przebywanie w czytelni tylko w maseczce, wskazane jest też używanie, przy obsłudze sprzętu, jednorazowych rękawiczek!

Pracujemy też online. Przygotowujemy czytelniczą ofertę na naszej stronie internetowej, informujemy o ciekawej naszym zdaniem ofercie własnejróżnych instytucji kultury, bibliotek cyfrowych, o wydarzeniach medialnych i czytelniczych (np. spotkaniach online z pisarzami) (Wpisy, Polecamy).  Aktualizujemy zapisy w Nowościach i wrzucamy ciekawostki #zsieci. Dla maturzystów dedykowana zakładka MATURA
Możecie też nam przesyłać Wasze teksty do #autorskie i do wirtualnej Galerii na stronie.
Czekamy też na propozycje tytułów do zakupienia, tych, które Waszym zdaniem powinny znaleźć  się w zbiorach biblio, których potrzebujecie … Cała strona dla WAS!

Proponowane dni i godziny naszej obecności na miejscu w Szkole (prace wewnętrzne biblioteki):
WTOREK, ŚRODA, CZWARTEK 10:00-15:00
PIĄTEK 17:30-21:00

UWAGA! Godziny i dni mogą ulegać zmianom, ze względu na sytuację pandemiczną. Prosimy więc WSZYSTKICH o wcześniejszy KONTAKT mailowy/przez librusa (do dogadania czytelnik-bibliotekarz, możliwe inne dni i inne godziny).

Zapraszamy do kontaktu i na stronę
Do zobaczenia, do usłyszenia ?

 

Skip to content