Polona Typo

ZNASZ POLONA.PL, poznaj POLONA/TYPO!

„Polona.pl to projekt Biblioteki Narodowej, udostępniający teksty literackie i naukowe, dokumenty historyczne, czasopisma, grafikę, fotografie, nuty oraz mapy. Już wkrótce udostępnione zostanie nowa wersja portalu oparta na ogólnodostępnym API, za pomocą którego można będzie tworzyć własne zbiory danych z milionów zdigitalizowanych przez Bibliotekę Narodową dokumentów. Projekt Polona Typo oparty został na API Polony, dzięki czemu możliwe było wycięcie tysięcy liter z książek, plakatów czy map powstałych na przestrzeni przeszło sześciu wieków polskiej historii.”

STWÓRZ swoje TYPO. Do dyspozycji jest 35 znaków. Kombinacji i możliwości nieskończona ilość. Można ustawiać przedział czasowy, z jakich lat litery mają być użyte i w jakim stylu (książki, ulotki, gazety, manuskrypty lub wszystkie naraz! można zapisać jako gif,  przekręcać, animować, robić filmiki, dołączać muzykę itd. itp.)

Wspaniała twórcza zabawa literami

A może oryginalny podpis na prezenty gwiazdkowe?

Prezentujemy nasze TYPO w różnych konfiguracjach

Kolaż inicjałów gazetowych składających się w napis MCI biblioyeka Kolaż inicjałów gazetowych składających się w napis Biblio Kolaż inicjałów gazetowych składających się w napis Biblioteka Czackiego Kolaż inicjałów gazetowych składających się w napis Biblioteka Czackiego   Kolaż inicjałów gazetowych składających się w napis Biblio Kolaż inicjałów gazetowych składających się w napis Dla Ciebie od Mikołaja Kolaż inicjałów gazetowych składających się w napis Wesołych Świat Kolaż inicjałów gazetowych składających się w napis Wszystkiego najlepszego

A od Jakuba Cz.

Kolaż inicjałów gazetowych składających się w napis Czacki Twoim Drugim Domem

Skip to content