Cyfrowa biblioteka dla uczniów i studentów od POLONA

Bardzo dobre wieści 🙂

Informacja od POLONA.PL
„Cyfrowa biblioteka dla uczniów i studentów
Audiobooki lektur i klasyki literatury, a także publikacje i artykuły z czasopism naukowych są już dostępne online oraz do pobrania i wykorzystania na komputerach i urządzeniach mobilnych. (…)

Przygotowane zostały kolekcje tematyczne zawierające lektury,
zarówno obowiązkowe jak i uzupełniające, znajdujące się domenie
publicznej. Kolekcje dostępne są pod poniższymi linkami:
Lektury szkolne. Część 1. Szkoły podstawowe
Lektury szkolne. Część 2. Szkoły ponadpodstawowe

Lektury prezentowane w POLONIE posiadają warstwę tekstową pozwalającą na pełnotekstowe przeszukiwanie ich treści.
Przygotowano ponad 1200 e-booków publikacji z domeny publicznej. Dostęp do wszystkich tytułów jest darmowy i nie wymaga logowania w serwisie. (…)

Zakupiono licencje do publikacji chronionych majątkowymi prawami autorskimi. Dzięki tym działaniom w polona.pl znajdzie się twórczość ponad 120 polskich pisarzy i poetów, która do tej pory ze względu na ochronę praw autorskich nie mogła być prezentowana w internecie. (…)

więcej , czyli komunikat o ofercie POLONA .PL w całości 🙂