Dostojewski – rocznica

Fiodor Dostojewski – 140. rocznica śmierci (09.02.1881)

„Nie Freud odkrył podświadomość. Podświadomość odkrył Dostojewski. Nazwał ją podziemiem ludzkiej psychiki”

Zapraszamy na audycję: Polskieradio. Fiodor Dostojewski. Pisarz, psycholog, myśliciel i na Onet. Kultura

Najbardziej znane dzieło F. Dostojewskiego Zbrodnia i kara doczekało się dźwiękowej adaptacji na Audiotece.
Najsłynniejszą powieść Fiodora Dostojewskiego w tłumaczeniu J.P. Zajączkowskiego interpretują m.in. Adam Ferency (narrator), Jędrzej Hycnar (Raskolnikow), Ewa Szykulska (lichwiarka), Mateusz Damięcki (Razumichin), Karolina Gorczyca (Dunia Raskolnikow) i Rafał Zawierucha (Lebieziatnikow). Audiobook wyreżyserował Dariusz Błaszczyk, reżyser innych superprodukcji Audioteki m.in. „Mistrza i Małgorzaty” i „Łamacza szyfrów”.

OTO zwiastun