Dzień Bezpiecznego Internetu

Niby jesteśmy tacy mądrzy i już wszystko wiemy, ale wszystkim nam daleko do bezpieczeństwa w SIECI
 
9 lutego – Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 roku. Początkowo wydarzenie to świętowały jedynie państwa europejskie, ale już od lat DBI przekracza granice Europy angażując państwa z całego świata. Organizatorem wydarzenia w Polsce od 2005 roku jest Polskie Centrum Programu Safer Internet (PCPSI), które tworzą państwowy instytut badawczy NASK oraz Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę – realizatorzy unijnego programu „Łącząc Europę” (ang. Connecting Europe Facility – CEF).
Co roku, PCPSI podejmuje liczne działania, które mają służyć realizacji powyższych celów. Jednym z nich jest organizacja konferencji z okazji DBI
Konferencja online o 17:00
https://www.saferinternet.pl/…/transmisja-konferencji…
 
więcej o DBI
https://www.saferinternet.pl/dbi/o-dbi.html
 
Szczególnie polecamy do obejrzenia KAMPANIE SOŁECZNE
 i zapoznanie się z materiałami projektu edukacyjnego SELMA – Kompetencje społeczne i emocjonalne przeciw krzywdzeniu (tłumaczenie z jęz. ang.: Social and Emotional Learning for Mutual Awareness), Projekt ten porusza problem mowy nienawiści i hejtu online i podejmuje się edukowania, poprzez rozwijanie i zwiększanie świadomości, tolerancji i szacunku. Adresowany jest do młodszej młodzieży.
 
Warto 
Zapraszamy do zapoznania się z PREZENTACJĄ przygotowaną przez portal Biblioteka.pl i zespół „Biblioteka w Szkole”
Skip to content