Od 1 września

Po raz kolejny rozpoczynamy rok szkolny… Zapraszamy do korzystania ze zbiorów i zasobów MCI-biblioteki. W tym roku Szkoła obchodzi jubileusz 145-lecia w formule online. Zapraszamy do e-wspomnienia. Może, ktoś wspomni i NAS 🙂

Zasady wg zaleceń MEN, MZ i SANEPIDu. Nadal obowiązują obostrzenia sanitarne (dezynfekcja, dystans, maseczki i limit miejsc w czytelni; ograniczony dostęp do półek).
 Dotychczasowe rekomendacje BN w okresie letnim

Czekamy na kolejne zalecenia BN
źródło:

Biblioteka Narodowa

A póki co… aż do odwołania.

Zamawiać/wypożyczać poszczególne tytuły możecie osobiście w godzinach pracy MCI.  Jeśli warunki pozwolą będziemy realizować je od ręki, ewentualnie otrzymacie informację o terminie w którym macie je odebrać.
Pozycje, które będziecie chcieli wypożyczyć poda Wam bibliotekarz, lub w określonych przypadkach wyda zgodę na dostęp.

Można też w przypadku nieobecności w Szkole, zamawiać konkretne tytuły przez Librusa ( Anna Gierlak, Grażyna Gruza) lub mailowo (biblio27@wp.pl).

W uzasadnionych sytuacjach można będzie popracować w czytelni, skorzystać z komputerów i drukarek (max 4 osoby w sali). Wchodzicie pojedynczo, po uzyskaniu zgody nauczyciela-bibliotekarza. Przebywanie w czytelni tylko w maseczce, wskazane jest też używanie, przy obsłudze sprzętu, jednorazowych rękawiczek lub dezynfekcja rąk!

Oferta specjalna dla MATURZYSTÓW! Jeśli będziecie chcieli wypożyczyć repetytoria i arkusze maturalne, umożliwimy Wam, na ściśle określonych zasadach, dostęp do działu MATURA (zgodnie z wytycznymi BN).
Z możliwości dostępu mogą skorzystać też inni czytelnicy, którzy potrzebują przejrzeć zbiory np. przygotowując się do olimpiad. Mocno ograniczony dostęp do półek tylko za zgodą bibliotekarza.

Wszystkich korzystających ze zbiorów MCI-biblioteki i przebywających w jej pomieszczeniach obowiązują zasady reżimu sanitarnego (maseczki, rękawiczki/dezynfekcja, dystans społeczny).

PRZYPOMNIENIE OGÓLNYCH REKOMENDACJI DLA BIBLIOTEK

Podczas pobytu w bibliotece obowiązkowe jest dla użytkowników i bibliotekarzy zakrywanie nosa i ust poprzez użycie maseczek oraz dezynfekowanie rąk przed wejściem

Po przyjęciu zwracanych książek od użytkownika należy każdorazowo zdezynfekować blat, na którym leżały książki. Obowiązkowe jest zachowanie dystansu co najmniej 1,5 m między osobami przebywającymi w bibliotece.

Biblioteka Narodowa rekomenduje wprowadzenie przerw w trakcie otwarcia biblioteki obejmujących wietrzenie pomieszczeń, dezynfekcję blatów, podłóg i klamek oraz częstsze mycie podłóg. Ponadto rekomenduje dezynfekcję stanowisk komputerowych i innych elementów peryferyjnych komputera po każdym czytelniku, a także samoobsługowych skanerów czy urządzeń wielofunkcyjnych zgodnie z instrukcjami od producenta.

WYTYCZNE MZ GIS i MEN, zakładają kwarantannę książek 2-dniową, nie uwzględniając rekomendacji BN w tej sprawie

https://biblioteka.pl/artykul/Aktualizacja-Biblioteki-szkolne-w-pandemii/10820

Skip to content