Spotkanie autorskie

Przekazujemy informację…
„Szanowni Państwo,
Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. KEN w Warszawie, Polska Sekcja IBBY oraz Wydawnictwo Mamania zapraszają na spotkanie autorskie z Deborą Ellis.

Spotkanie z Deborą Ellis, pisarką, aktywistką – autorką trylogii afgańskiej „Żywicielka”
18 listopada(czwartek) godzina 20.00
Spotkanie dostępne na FB – https://fb.me/e/1VsTvD5Ps

Zapraszamy wszystkich rodziców i nauczycieli, którzy chcą prowadzić mądre rozmowy z dziećmi na te trudne tematy na spotkanie z bestsellerową kanadyjską autorką książek dla młodzieży i aktywistką praw człowieka, Deborą Ellis. Jej wznowiona właśnie w Polsce przez wydawnictwo Mamania afgańska trylogia „Żywicielka” opowiada o losie Parvany, jedenastoletniej dziewczynki, której życie zmienia się pod okupacją talibów. Bohaterka, która jeszcze niedawno, jak inne dzieci zasiadała w szkolnej ławce, teraz razem z bliskimi doświadcza życia pod okupacją, a później również – losu uchodźców.
„Żywicielka”, którą przetłumaczono na ponad 20 języków i doczekała się nominowanej do Oscara ekranizacji, powstała na bazie prawdziwych doświadczeń kobiet z afgańskiego obozu dla uchodźców, z którymi rozmawiała Autorka.
 
Spotkanie poprowadzi Anna Zdrojewska-Żywiecka, kulturoznawczyni, założycielka wydawnictwa Mamania i prezeska Grupy Wydawniczej Relacja. Tłumaczenie spotkania Anna Rosiak. Zapraszamy Państwa do aktywnego udziału w spotkaniu i zadawania pytań.
______
Spotkanie odbywa się w ramach Tygodnia Edukacji Globalnej z wydawnictwem Mamania.
Patronat nad wydarzeniem: Agnieszka Jankowiak-Maik (Babka od Histy). Patronat nad książką: Amnesty International
Współorganizatorzy: Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. KEN w Warszawie, Polska Sekcja IBBY.

Cały dochód ze sprzedaży „Żywicielki” wydawnictwo przekazuje na pomoc uchodźcom https://mamania.pl/product-pol-869-Zywicielka.html

Skip to content