Liceum Sobieskiego zaprasza do konkursu

POTĘGA (O)POWIEŚCI konkurs skierowany do uczniów szkół ponadpodstawowych m.st. Warszawy objęty patronatem Mazowieckiego Kuratorium Oświaty

„Zapraszam wszystkich uczniów szkół średnich do uczestnictwa w konkursie „Potęga (o)powieści”, którego organizatorem jest LXXV Liceum Ogólnokształcące im. Jana III Sobieskiego (pod patronatem Mazowieckiego Kuratorium Oświaty, we współpracy z Instytutem Literatury Polskiej UW). Chcielibyśmy wykorzystać doświadczenie pracy zdalnej, które pokazało nam, że o tekstach kultury można wypowiadać się na różne sposoby, niekoniecznie jedynie w sztywnych ramach szkolnej rozprawki. Także nowe technologie wymagają od nas sięgnięcia po inne niż dotychczas formy wyrazu. Wydaje się, że w ostatnich latach wracamy do kultury oralnej, chcemy słuchać opowieści, a słowo mówione ma równie wielką wartość, co pisane. Dlaczego tego nie połączyć?

Zapraszamy uczniów do przygotowania podcastu lub videocastu poświęconego prozie współczesnej. W ten sposób chcemy wykorzystać umiejętności uczniów, aby opowiedzieli nam o tym, jaka opowieść skradła ich serce i warta jest uwagi.
Na zwycięzców czekają nagrody rzeczowe (m. in. czytnik e-booków).
Proszę pamiętać o ważnych datach:
Na zgłoszenie czekamy do 25 lutego 2022 r.
Na prace konkursowe do 11 marca 2022 r.”
 
Regulamin
Zgłoszenie
 
 
Skip to content