Spotkania Dyskusyjnego Klubu Książki

Przekazujemy zaproszenie…

„Pragnę serdecznie zaprosić uczniów i uczennice Państwa szkoły do udziału w spotkaniach Dyskusyjnego Klubu Książki, które będą się odbywać w zabytkowych przestrzeniach Białego Domu w Łazienkach Królewskich.

Ofertę kierujemy w szczególności do osób pragnących pogłębiać swoją wiedzę z zakresu historii literatury, sztuki, korespondencji sztuk, a także do osób przygotowujących się do udziału w olimpiadach – Literatury i Języka Polskiego oraz Artystycznej. Wątkiem łączącym wszystkie omawiane utwory literackie jest motyw przemiany. Spotkania od kwietnia do lipca będą poświęcone następującym dziełom: „Faust” Johanna Wolfganga von Goethego, „Frankenstein” Mary Shelley, „Myśli różne o sposobie zakładania ogrodów” Izabeli Czartoryskiej oraz „Orlando” Virginii Woolf.”

Harmonogram spotkań:
Warsztaty-wyklady-Dyskusyjny Klub Książki