A To Polska właśnie…

11.11.2023 obchodzimy 105 rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości. Zapraszamy wszystkich do zapoznania się z archiwalną wystawą związaną z jubileuszem 100-lecia Niepodległości pt. “Kalendarium warszawskie –Warszawa u progu niepodległości, Czacki w pierwszych latach niepodległości” (korytarz na parterze).
Zapraszamy też do do czarnej tablicowej ściany na półpiętrze. Tam miejsce na Wasze ulubione cytaty, fragmenty wierszy powiązanych tematycznie ze Świętem Niepodległości, motyw POLSKA (L. Staffa, J. Lechonia, G. Ciechowskiego). 

i taki cytat z wypowiedzi, pewnie bliższemu WAM pokoleniowo, rapera Taco Hemingwaya

– Moja wyśniona Polska jest krajem ludzi robiących swoje. Ludzi zbyt zajętych, żeby zaglądać innym do sypialni, do portfela, do modlitewnika. W której jak zaglądasz drugiej osobie do garnka, to tylko żeby się upewnić, że ta osoba ma co jeść. Wiesz, bo niemowlęta przychodzą na świat z całą paletą emocji – niektóre drą się wniebogłosy, niektóre łkają cichutko, niektóre w ogóle milczą, jakby analizowały tę przedziwną sytuację, która je spotkała, niektóre się śmieją, jakby rozumiały. Ale żadne z nich nie przychodzi na świat nienawidząc. I w mojej wyśnionej Polsce nikt ich tej nienawiści po prostu nie nauczy. Moja wyśniona Polska nie istnieje. Jeszcze. –Taco Hemingway.

źródło:https://glamrap.pl/taco-hemingway-moja-wysniona-polska-nie-istnieje/

i mocny, obrazoburczy tekst jego piosenki „Polskie tango”

 

Skip to content