Nowości

Wiele tytułów

… część już do wypożyczenia, część w opracowaniu…
książki w szeregu

 

Zapraszamy do czytania!

Cyberpunk 2077: bez przypadku

Rafała Kosik

11 papierowych serc

Kelsey Hartwell

Powieści young adult, czyli po prostu powieści młodzieżowe cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Młodzież czyta coraz więcej, co niezwykle mnie cieszy. W zalewie powieści Ya lubię wyszukiwać te, które są nieco spokojniejsze, dotyczą raczej codziennego życia a niekoniecznie otrzymania spadku po tajemniczym milionerze. I właśnie taka jest powieść „11 papierowych serc” Kelsey Hartwell.

Książka z tego co pamiętam była dobra ale to nie było coś rewelacyjnego poprostu była słodką i miłą młodzieżówką.(…)

 

Źródło: www.swiatksiazki.pl

Babel czyli o konieczności przemocy

Rebecca F. Kuang

Ten się śmieje, kto ma zęby

Zyta Rudzka (NIKE 2023)

Septologia

Jon Fosse (Literacka Nagroda Nobla 2023)

Książka może nie jest najłatwiejsza w odbiorze, ale ma w sobie coś, co bardzo do mnie przemawia. Te ciasno zapisane strony mogą przy odpowiednich warunkach (późny wieczór i arktyczny ambient w słuchawkach) zapewnić niezwykłe doświadczenie. Historia jest z jednej strony prosta, jeśli odczytywać ją dosłownie, ale skomplikowana jeśli zaczniemy zastanawiać się nad jej drugim dnem (…)

Bartek B

 

Źródło: lubimyczytac.pl

Literatura young adult i new adult

Literatura young adult i new adult

Nowe tytuły dla młodego czytelnika. Zapraszamy

Uwięzieni w słowach rodziców. Jak uwolnić się od zaklęć, które rzucono na nas w dzieciństwie

Agnieszka Kozak, Jacek Wasilewski

Od początku swojego życia funkcjonujemy wśród słów. To one nas stwarzają i kształtują, kiedy jesteśmy małymi i większymi dziećmi – istotami najbardziej wrażliwymi i bezbronnymi wobec przekazu ze strony rodziców, dziadków, opiekunów w przedszkolu i szkole. Słowa nadają nam tożsamość, słowami jesteśmy ubierani albo w siłę i poczucie własnej wartości, albo w oczekiwania społeczne, które wynikają z lęku, unieruchamiają.(…)

Źródło: sensus.pl

Powróceni

Abdulrazak Gurnah

Czytelnik dostaje w „Powróconych” zarówno Dickensowską opowieść, jak i przypomnienie zapomnianej historii kolonializmu w Afryce. Noblista pokazuje bezsilność kolonizowanych wobec kolonizatorów, pozorność ich wpływu na własne życie, a jednocześnie tworzy pasjonujący portret ludzi, którzy pewnie nigdy by się nie spotkali, gdyby nie uwikłanie w kolonialny świat.

Źródło: wydawnictwopoznanskie.pl

I masz to pod kontrolą. Poradnik o zdrowiu psychicznym

Anna Williamson

Takie książki są więcej niż potrzebne w dzisiejszych szkołach, czasach i rodzinach. Tego „przeziębienia duszy” często nie widać. Tu zresztą nie tylko o depresji, bo rozdziały dotyczą całego życia, sporo uwagi poświęcono też radzeniu sobie po rozwodzie (…)

Źródło: aktywneczytanie.pl

Skip to content