Nowości

Nic mnie nie złamie

David Goggins

MEGA motywująca książka. Czytając ją aż chce się wstać i wyjść z domu, pobiegać, pojeździć na rowerze lub zrobić cokolwiek aby się sprawdzić, przełamać swoje bariery, pokazać innym że się da coś zrobić.

David Goggins idealnie opisuje w swojej książce, że się da.

Źródło: lubimyczytac.pl

Miej lepszy dzień

Dr Alex George

Ta pozycja, to świetny poradnik, idealnie skrojony dla młodego czytelnika!
Zdrowie psychiczne jest równie ważne, jak fizyczne, dlatego warto o nie dbać już od najmłodszych lat. W dobie spędzania mnóstwa czasu w smartfonach, braku czasu i chęci na wartościowe relacje z ludźmi, czy czas pandemii, wzmogły uczucie izolacji, smutku i lęku wśród dzieci i młodzieży

Źródło: lubimyczytac.pl

Zapomniane niedziele

Valerie Perrin

„Zapomniane niedziele” to kolejna powieść Valerie Perrin, która przenosi czytelnika w świat, który jakby poruszał się w zwolnionym tempie. Akcja nie gna do przodu, ale jej niespieszny tok wcale nie przeszkadza, a wręcz pozwala się delektować stylem i pięknym literackim językiem.(…)

Źródło: nakanapie.pl

To, czego nie mówię

Erin Stewart

„’Zapytaj mnie znowu.
Zapytaj, jak sobie radzę.
Po prostu zapytaj.
Powiem.’
16-letnia Lily znajduje swoją siostrę Alice w kałuży krwi po próbie samobójczej. Po 2 miesiącach w ośrodku psychiatrycznym Alice wraca do domu. Po takim opisie myślałam, że książka będzie właśnie o Alice. 'Na szczęście’ nie. Książka jest o Lily. (..) Książka jest genialna!! O depresji, o byciu przytłoczonym, o myślach samobójczych, o poczuciu bycia nieistotnym, nieważnym, niewysłuchanym…. Oryczałam się jak głupia. W całym swoim życiu płakałam tak tylko na 1 książce (’Promyczek’). Teraz jest ten drugi raz. (…)

Źródło: lubimyczytac.pl

Białe zęby

Zadie Shmit

„Ojczyzna. Rodzina i poczucie przynależności. Wiara. Krew. Rasa. Identyfikacja. Przeznaczenie. I wszystko takie pomieszane, wieloznaczne, niewyraźne. Past tense, future perfect. Przeszłość pełna napięć, przyszłość doskonała. Obraz Londynu jak świat odbity w odłamku wielkiego lustra: „Białe zęby” Zadie Smith.

W tej na wpół komicznej, na wpół poważnej opowieści, splatają się losy trzech rodzin: emigrantów z Bangladeszu, jamajsko-angielskiego małżeństwa oraz Brytyjczyków z żydowskimi korzeniami. Bohaterowie zostali przez okoliczności zmuszeni do zanurzenia się w wielonarodowym tyglu, zwanym Londynem. Stojąc po dwóch różnych stronach kolonialnego muru, żyją, de facto, w jednym świecie.(…)

Źródło: www.biblionetka.pl

Mam do pana kilka pytań

Rebecca Makkai

Książka kryminał, książka oskarżenie, książka o kobietach, książka o dorastaniu, książka o prawdzie, która jest inna dla każdego. Ciągle zastanawiamy się kto zbił? I dostajemy ciekawą odpowiedź. Ale dostajemy też obraz współczesnego społeczeństwa i nie jest to obrazek ładny.(…)

Źródło: lubimyczytac.pl

Wiele tytułów

… część już do wypożyczenia, część w opracowaniu…
książki w szeregu

 

Zapraszamy do czytania!

Cyberpunk 2077: bez przypadku

Rafała Kosik

11 papierowych serc

Kelsey Hartwell

Powieści young adult, czyli po prostu powieści młodzieżowe cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Młodzież czyta coraz więcej, co niezwykle mnie cieszy. W zalewie powieści Ya lubię wyszukiwać te, które są nieco spokojniejsze, dotyczą raczej codziennego życia a niekoniecznie otrzymania spadku po tajemniczym milionerze. I właśnie taka jest powieść „11 papierowych serc” Kelsey Hartwell.

Książka z tego co pamiętam była dobra ale to nie było coś rewelacyjnego poprostu była słodką i miłą młodzieżówką.(…)

 

Źródło: www.swiatksiazki.pl

Babel czyli o konieczności przemocy

Rebecca F. Kuang

Skip to content