MCI – biblioteka z dniem 1 września w reżimie sanitarnym

Aż do odwołania …
W  związku z pandemią, od września praca biblioteki ograniczy się jedynie do wypożyczalni (bez wolnego dostępu do półek).
Zwroty i wypożyczenia wnajbliższych miesiącach od poniedziałku do piątku w godz. 7:30-13:30.

Zamawiać poszczególne tytuły możecie przez Librusa (kontakt: Anna Gierlak), mailowo (biblio27@wp.pl) lub osobiście.  Jeśli warunki pozwolą będziemy realizować je od ręki . W przypadku większych zamówień (wszak zgodnie z regulaminem, nie ma u nas limitu wypożyczanych tytułów), po przygotowaniu przez bibliotekarza wybranych przez Was tytułów, otrzymacie informację (Librus, mail) o terminie w którym macie je odebrać.
Pozycje, które będziecie chcieli wypożyczyć poda Wam bibliotekarz do rąk własnych 🙂

W uzasadnionych sytuacjach można będzie popracować w czytelni, skorzystać z komputerów i drukarek (max 4 osoby w sali). Wchodzicie pojedynczo, po uzyskaniu zgody nauczyciela-bibliotekarza. Przebywanie w czytelni tylko w maseczce, wskazane jest też używanie, przy obsłudze sprzętu, jednorazowych rękawiczek!

Oferta specjalna dla MATURZYSTÓW! Jeśli będziecie chcieli wypożyczyć repetytoria i arkusze maturalne, umożliwimy Wam, na ściśle określonych zasadach, dostęp do działu MATURA. Konieczny wcześniejszy kontakt z bibliotekarzem. Dotyczy każdorazowo 1 osoby przy regale w maseczce i rękawiczkach! (zgodnie z wytycznymi BN).
Z tej możliwości mogą skorzystać też inni czytelnicy, którzy potrzebują przejrzeć zbiory np. przygotowując się do olimpiad. Mocno ograniczony dostęp do półek tylko za zgodą bibliotekarza.

Wszystkich korzystających ze zbiorów MCI-biblioteki i przebywających w jej pomieszczeniach obowiązują zasady reżimu sanitarnego (maseczki, rękawiczki/dezynfekcja, dystans społeczny).

P. S.
Uczniom klas II i III przypominamy o konieczności rozliczenia z biblioteką z pozycji wypożyczonych jeszcze przed pandemią.

 O rekomendacjach Biblioteki Narodowej dla wszystkich rodzajów bibliotek m. in. na stronie http://lustrobiblioteki.pl/(stan na 8 sierpnia 2020 r.)

https://www.facebook.com/LustroBiblioteki/posts/3241242825934094?__xts__%5B0%5D=68.ARCPMhA6hjM7QX4BzsgrpbNPl6izyYEP-MdMbXkQeOOSxj-tQojwQTNbLmLjLCn0ocGvNSERc8lrwxB-Bxf2_sVh441rucLxQufjPXRRDDG294IsHropvWnKVFnOX8W_qqzbGff7_cU-xoS3OYi73CNffj9UjX5gdUNF-8Y2hagbP0QS3uELfW3RrDSgF4WOgWHyu2OCVjiqi5eoha02meiIpdm2tT9-ywli2v3gXSpt46TNb1K9GpuJdGZNAvaI1lmVXRtCFaOzHf8oLdMEEVHf5cDelYy1zBILGSrr_jvftn7KNFFJCB8z6viGzId1YkmPLvyDLr6xCSAoDCAKRu7nOw&__tn__=-R

Skip to content