Biblioteka a zdalne nauczanie (zalecenia BN)

Z dniem 19 października

Zasadniczo jesteśmy bardziej zamknięci niż otwarci dla czytelnika …

Działa WYPOŻYCZALNIA, choć w ograniczonym zakresie!

W sprawie wypożyczeń (m. in. zamawianie konkretnych tytułów) prosimy kontaktować się przez Librusa (kontakt: Anna Gierlak, Grażyna Gruza) lub mailowo (biblio27@wp.pl/biblioteka@czacki.edu.pl).

Wy pytacie, my weryfikujemy co mamy na stanie i po przygotowaniu (dajecie nam trochę czasu) przez bibliotekarza wybranych przez Was tytułów, otrzymacie informację (Librus, mail) o terminie w którym możecie je odebrać (oczywiście po uzgodnieniu terminu z Wami/Waszymi Rodzicami). 
W uzasadnionych, szczególnych sytuacjach można będzie popracować w czytelni, skorzystać z komputerów i drukarek (max 4 osoby w sali) w umówionym wcześniej terminie. Wchodzicie tylko pojedynczo, po uzyskaniu zgody nauczyciela-bibliotekarza. Przebywanie w czytelni tylko w maseczce, wskazane jest też używanie, przy obsłudze sprzętu, jednorazowych rękawiczek!

Do Waszej dyspozycji przygotowywać będziemy czytelniczą ofertę online na naszej stronie internetowej. Będziemy na bieżąco informować o ciekawej naszym zdaniem ofercie rożnych instytucji kultury, bibliotek cyfrowych, o wydarzeniach medialnych i czytelniczych (np. spotkaniach online z pisarzami), polecać co warte polecenia (zakładka Polecamy – Warto), pisać o Nowościach i wrzucać ciekawostki #zsieci . Możecie też nam przesyłać Wasze #autorskie projekty do opublikowania i do wirtualnej Galerii na stronie.

Czekamy też na propozycje tytułów do zakupienia, tych, które Waszym zdaniem powinny znaleźć  się w zbiorach biblio, których potrzebujecie …

Proponowane dni i godziny naszej obecności na miejscu w Szkole (prace wewnętrzne biblioteki):
wtorek, środa, czwartek 10:00-15:00. 
UWAGA! Godziny i dni mogą ulegać zmianom, ze względu na sytuację pandemiczną. Prosimy więc WSZYSTKICH o wcześniejszy KONTAKT mailowy/przez librusa
 (do dogadania czytelnik-bibliotekarz).

Zapraszamy do kontaktu i na stronę
Do zobaczenia, do usłyszenia 🙂

KOMUNIKAT – PRACA ZDALNA W BIBLIOTEKACH

 

Skip to content