Biblioteki bez granic

Udostępniamy informacje o akcji Biblioteki bez granic
Biblioteki bez granic to inicjatywa mająca na celu utworzenie bibliotek w Strzeżonych Ośrodkach dla Cudzoziemców w Polsce.

„Organizujemy zbiórkę książek dla osób przebywających w zamkniętych ośrodkach dla cudzoziemców w Polsce. Osoby, które chcą ubiegać się o azyl, miesiącami czekają w zamknięciu na decyzję, jak dalej potoczy się ich los. Sytuacja w ośrodkach jest dramatyczna. Osoby tam przebywające są stłoczone na małej przestrzeni, bez komputerów ani smartfonów i z ograniczonym dostępem do internetu. Nuda i poczucie beznadziei mają bardzo negatywny wpływ na ich zdrowie psychiczne.

Pomóżmy im przejść przez ten czas. Stwórzmy razem Biblioteki bez granic!
Zbiórka trwa od 20 stycznia do 13 marca 2022.
POSZUKUJEMY:
✺ książek dla dorosłych i dla dzieci w językach: ??????????? (???????ż? ? ??????), ????????, ????????, ????, ??????, ?????
Interesuje nas wszelkiego rodzaju literatura (proza, teoria, poezja, komiksy, albumy, książki obrazkowe dla najmłodszych itp.), słowniki i rozmówki (np. arabsko-angielskie, arabsko-polskie, arabsko-niemieckie itp.), jak również podręczniki do nauki języków (ale NIE te dedykowane osobom polskojęzycznym)
✺ prostych gier, np. szachy, tryktrak / backgammon, warcaby, karty, puzzle
✺ czytników e-booków
✺ odtwarzaczy muzyki mp3 do audiobooków i muzyki (TYLKO modele pozbawione funkcji nagrywania dźwięku, np. stare ipody)
✺ materiałów plastycznych: kolorowanki, bloki, kredki, farby, flamastry, plastelina, modelina / glina samoutwardzalna itp. (NIE kleje i nożyczki)
 
———-
Możecie też wpłacać pieniądze na zrzutkę, która pozwoli nam zakupić wyżej wymienione przedmioty: https://zrzutka.pl/nytfuh
 
Wasze wsparcie trafi do ośrodków w Białej Podlaskiej, Białymstoku, Czerwonym Borze, Krośnie Odrzańskim, Kętrzynie, Lesznowoli, Przemyślu i Wędrzynie.
Dzięki za pomoc!”
 
WYDARZENIE

https://www.facebook.com/bibliotekibezgranic/

Skip to content